B.I.D. services
kostkaEnergie ve firmách úsporně a inovativněČeská republika by měla do roku 2020 splnit svůj závazek vůči EU a snížit spotřebu energie o více jak 50 petajoulů. K tomu má k dispozici více jak 51 miliard  v evropských dotacích. Čerpání evropských peněz se však příliš nedaří, firmy o ně nemají zájem, vzhledem k přiliš komplikovaným podmínkám čerpání.

Lepší podmínky pro získání dotací z OP PIK na energeticky úsporná opatření by měly být připravené od září 2017. Jedná se zejména o zvýšení limitu pro velké firmy, který by nově měl být až do 60 % celkové alokované částky v programu Úspory energie. 

Nastartuje revize programu OP PIK větší zájem firem o čerpání peněz z evropských fondů? Podaří se nám splnit závazek na zvýšení energetické účinnosti ?


A jak jsou na to firmy samotné? Mají zájem snižovat energetickou náročnost své výroby, provozů a budov?  Vyplatí se jim investovat do úspor? Proč nechtějí evropské peníze?


Přestože další potenciál energeticky úsporných opatření v průmyslu je podle mnohých dnes již omezený, i v současné době se realizují projekty, které přinášejí úspory a inovace a mnohdy k tomu nejsou zapotřebí ani dotace. Kde je největší potenciál pro úsporná opatření? Jsou dotace hlavním motivem pro energeticky úsporná opatření nebo se vyplatí realizovat tato opatření i bez nich? 


Naše konference navazuje na úspěšně realizované konference Hospodaření s energií v podnicích v letech 2008-2015. Bude se věnovat nejenom státní politice energetických úspor, cílům EK a dotační politice, ale zejména chce představit zkušenosti firem – realizované projekty, nápady, inovace a možnosti jak ve firmách hospodařit s energiemi, jaké výsledky v podobě úspor to může přinést a zda to má celé smysl…  


Program konference v tuto chvíli připravujeme, postupně jej budeme aktualizovat. 


Těšíme se již ted na setkání s Vámi v říjnu v Praze!


Za tým společnosti B.I.D. services, 

Marcela Musílková 

Energie ve firmách úsporně a inovativně
Program
Sbornik
<<    10 / 2017    >>
PÚSČPSN
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31