Going Green 2013
Sborník konference Going Green 2013 500,-Kč

čtvrtek
13.06.2013
Praha
 
Místo konání - POZOR ZMĚNA!!:  Velký radniční klub, Staroměstská radnice, Staroměstské nám., Praha 1

Motto konference: Budoucnost má řešení, ale musíme na něm začít pracovat už teď!

Konference GOING GREEN 2013 je čtvrtým ročníkem jedinečné akce tohoto zaměření v regionu střední a východní Evropy. Konference otevře následující tematické okruhy - Green Growth, Green Cities, Green Industry, Green Building  a Green Economy. Konference by měla vytvořit platformu pro politiky, vědce i zástupce soukromého sektoru, a bude hledat cesty, jak reagovat na aktuální výzvy – udržitelnost průmyslu, energetiky, nový trend v rozvoji měst, dopravy, bydlení a budov, zdravotnictví a veřejných služeb.

Principy a význam trvalé udržitelnosti si získávají pozornost a respekt. Nejen ekologové, ale i velké globální společnosti zdůrazňují dříve opomíjená témata: ochranu přírody, snižování spotřeby energie při výrobě i při používání výrobku, recyklaci a opětovné využití. Architekti a stavební firmy ve svých stavbách rekuperují odpadní teplo a akumulují teplo sluneční, využívají denní světlo místo zářivek, v reklamě se prosazují energeticky úsporné výrobky, dramaticky roste sektor obnovitelných zdrojů energie, atd. Tzv. zelený průmysl se náhle stává důležitým odvětvím, zaměstnává tisíce lidí a produkuje významnou část HDP vyspělých států. 

Bez „zelených témat“ se dnes neobejde žádná politická strana ani významná firma. Ochrana klimatu se stala jedním z největších témat současnosti a vydávají se na ni miliardy dolarů, jenů i eur. Nejen vědci, ale i politici a investoři začínají vážně debatovat o bezuhlíkovém průmyslu, dopravě a uhlíkově neutrálních městech. „Greening“ je prostě „in“ - stává se globálním trendem. Většina lidí ve vyspělých zemí již začíná chápat, že zdroje nejsou nekonečné a že je nutná změna uvažování. Jednání směrem k udržitelnosti nepředstavuje ohrožení, ale hlavně nové příležitosti. 

Jakým směrem se bude tato problematika ubírat? A jsme již připraveni na výzvy, které přináší?

To a mnohem více zazní na konferenci GOING GREEN 2013!

Těšíme se na setkání s Vámi,

za tým společnosti B.I.D. services
 
Libuše Kameníčková,

manažer konference 

Program
Partneři konference
  • Magistrát Hlavního Města Prahy
  • Enviros
  • FCC PUBLIC
  • EurActiv.cz - STARÉ NEPOUŽÍVAT!!!!!!
  • Proelektrotechniky.cz
  • Edumenu
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email