Japonsko - česká komplexní spolupráce v oblasti energetiky a životního prostředí
0

pondělí
04.05.2009
Hotel Hilton, Praha
 

Praha, hotel Hilton Prague, 4. května 2009, od 13.00

Na počátku roku 2009 podepsala Česká republika a Japonsko dohodu o prodeji části českého přebytku tzv. kjótských emisních jednotek AAU. 40 milionů těchto jednotek změnilo majitele a do Česka mohou začít proudit miliardy korun, určené prostřednictvím nového programu Zelená úsporám pro české domácnosti. Za japonskou stranu podepsal smlouvy výkonný ředitel japonské Organizace pro rozvoj nových energetických a průmyslových technologií (NEDO) pan Yasuhiro Shimizu.

Tím ovšem spolupráce s Japonskem teprve začíná. Japonská vláda má nyní v úmyslu nabídnout České republice přístup k nejvyspělejším technologiím z oblasti úspor energií, nízkoenergetického stavebnictví, obnovitelných zdrojů energie a ochrany životního prostředí.

Japonsko - česko environmentální symposium je organizováno vládami Japonska a České republiky a proběhne na najvyšší úrovni: zúčastní se ho japonský i český premiér a delegace vrcholných představitelů japonského průmyslu. Představeno bude to nejlepší, co v oborech energetických úspor a environmentálních technologií v současnosti existuje.

 
Symposium se koná v pondělí 4. 5. 2009 v hotelu Hilton Prague, začátek je ve 13.00. Vstup je pro registrované zdarma, počet míst je však omezen, doporučujeme registraci neodkládat. Registrujte se zde

Z důvodu naplnění kapacity není již možná registrace nových účastníků.

Program
Partneři konference
  • Meti
  • Ministerstvo životního prostředí
  • NEDO
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email