Solární energie v ČR 2017
elektronický sborník (PDF soubory + videoprezentace) 990 Kč Kč

čtvrtek
12.10.2017
hotel Jurys Inn, Praha
 

Ode zdi ke zdi. Tímto výrazem by bylo možné označit uplynulou dekádu v českého solárního odvětví. Po obrovském boomu, který přišel v roce 2008 díky stanovení příliš vysokých výkupních cen elektřiny z FVE a nemožnost jejich výraznějšího snížení v následujících letech, katapultoval celý "solární trh" do neudržitelného stavu. Od roku 2011 přicházely postupně novely zákona o podpoře OZE, které umožnily meziročního snížení výkupní ceny o více než 5%, aby však nakonec podporu zcela zastavily. Solárnímu odvětví se nevyhnula dodatečná solární daň, která zpětně zdanila výnosy z FVE.

Nyní se zdá, že se situace po více než pěti letech uklidnila. Opadly projevy hysterie z vrcholových míst i od veřejnosti. Na střechách se začínají ve větší míře objevovat fotovoltaické panely a zdá se, že rozumný rozvoj solárního businessu si konečně našel své správné místo.

Jaké jsou v této oblasti vyhlídky? Jsou POZE překompenzované? Bude mít nějaký dopad na solární odvětví změna v orgánech ERÚ? Dají se očekávat další změny, které způsobuje zlevňující se dostupná technologie?

Na tyto a další otázky odpoví již 12. pokračování tradiční konference Solární energie v ČR 2017.

Na Vaši účast se těší

Vojtěch Zelenka
manažer konference

Program
Partneři konference
  • Pro energy nové
  • Energie 21
  • Edumenu
  • Nazeleno.cz
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email