Územní analýza 2016
videoprezentace + pdf soubory 990Kč

středa
15.06.2016
Praha, hotel DAP, Vítězné nám. 4, Praha
 

Multidisciplinární konference

Motto: Územně analytické podklady jsou ještě dítě. I malé dítě však může být velký pomocník.


Co jsou ÚZEMNĚ ANALYTICKÉ PODKLADY?

Kdo je potřebuje?

A k čemu jsou dobré?

Tyto otázky si pokládají mnozí starostové už od roku 2008, kdy se ÚAP poprvé objevily jako zákonná povinnost. Většina obcí s rozšířenou působností (ORP) je tehdy zpracovala s využitím prostředků z Evropských fondů. Možná proto si obce ÚAP nepřivlastnily a nezískaly k nim "rodičovský" vztah. Územně analytické podklady však dokážou být velmi dobrým pomocníkem. Prodělaly osmiletý vývoj (ne bez bolesti), který se stal základem dobrých výsledků v následujících letech.

Konference, kterou Vám nabízíme, teď využívá vhodného okamžiku - Aktualizace ÚAP 2016.

Chcete-li se při letošní aktualizaci naučit využívat informace, které v sobě ÚAP skrývají, a nejen to - chcete-li se podílet na jejich dalším vývoji, právě Vám jsou určeny přednášky i konferenční kulatý stůl. U něho se budeme zabývat, jak lze ÚAP využívat v procesu EIA nebo jak můžou sloužit zastupitelům k rychlé orientaci. Budeme diskutovat o střetech mezi chráněnými veřejnými zájmy ve smyslu "kdo má přednost". Své příspěvky přednesou poskytovatelé dat, zpracovatelé, zadavatelé i metodici. Ani legislativcům nedá konference pokoj zvídavými dotazy, třeba jak si stavební zákon představuje limity využití území. Dozvíte se také, jak moc se liší názory na ÚAP ministerstev, krajů a obcí (a proč), nebo jaké chyby nás za osm let od vzniku ÚAP potkaly a jak jsme se s nimi vyrovnali. Uslyšíte, jak se Ministerstvo pro místní rozvoj (coby metodik) dokázalo shodnout s praxí, která jeho návody aplikuje.

Dokážeme letos sjednotit představy krajů s názorem obcí s rozšířenou působností? A co zpracovatelé ÚAP a zadavatelé, i oni si budou v roce 2016 ve všem rozumět? Výměna různých úhlů pohledu bude jistě přínosná nám všem při letošní aktualizaci ÚAP. Pomozte i Vy vysvětlit ÚAP 2016 v širších souvislostech. Z povinnosti aktualizace ÚAP 2016 si společně udělejme smysluplnou a zajímavou práci.

Manažerka konference
Gabriela Licková

Program
Partneři konference
  • Edumenu
  • TZB - info
  • Energeticky soběstačné budovy
  • ODPADOVÉ FÓRUM
  • TŘETÍ RUKA
  • Stavebnictví
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email