Veřejné zakázky 2016
Elektronický sborník 500,-

čtvrtek
10.03.2016
Hotel International Prague, Praha 6
 

POZOR - Změna místa konání. Akce proběhne v hotelu International Prague, Koulova 15, Praha 6. 

Nový zákon o veřejných zakázkách (nebo nově Zákon o zadávacích řízeních) je téměř za dveřmi. Zákon by měl platit nejpozději od 18. dubna 2016, do té doby má Česká republika povinnost převést evropské směrnice do národní legislativy.

Současně platný zákon č. 137/2006 Sb. byl v od svého vzniku neustálým předmětem kritiky a politických diskusí a byl během deseti let téměř dvacetkrát (!) novelizován. Nyní se Česká republika dostala do fáze, kdy existující platná právní norma je prostě nevyhovující. Její zachování v nezměněné podobě by dále výrazně komplikovalo zadávání veřejných zakázek nejen státním institucím, z nichž většina má koneckonců k dispozici i své právní aparáty, ale zejména menším a středním obcím, které si něco takového dovolit nemohou, nemluvě o uchazečích, hlavně z kategorie malých a středních podniků. Pokud nová norma nebude přijata včas, hrozí problémy s Evropskou komisí a s čerpáním dotací z Evropských strukturálních a investičních fondů. 

Ministerstvo pro místní rozvoj dále tvrdí, že se s novou legislativou zjednoduší a sníží administrativní zátěž, na kterou si zadavatelé i uchazeči neustále stěžují. Cílem nového zákona není sepsat podrobný návod, ale stanovit jasná pravidla a dát zadavateli více prostoru, ale také zodpovědnosti. 

Nejdůležitějšími změnami a novinkami vás provede naše konference Veřejné zakázky 2016.

Na setkání se těší

Helena Sochrová
manažerka konference

Program
Partneři konference
  • Havel & Partners
  • Edumenu
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email