Aktuální vývoj na trhu s energií
PDF prezentace + videozáznamy 390 Kč

čtvrtek
21.05.2020
webinář online
 
Přichází nová výzva nejen pro odvětví energetiky. Jak na nastalou situaci reagují hlavní hráči na trhu s energií v ČR?

Nabízíme Vám možnost zapojit se do diskuze o budoucnosti obchodu s energetickými komoditami, která je zároveň i pozvánkou a "malou ochutnávkou" blížící se tradiční konference Obchodování s energií v ČR.

Těšíme se na vás. 


PŘIHLASTE SE NA WEBINÁŘ a získejte aktuální informace o všem, co vás zajímá. 

Diskuze přinese zejména:

 • Pohled na aktuální situaci na trhu s energií a post-krizové zotavení ekonomiky
 • Zhodnocení vývoje trhu s elektrickou energií a růstu objemů burzovního obchodování 
 • Prognózy cen elektřiny, plynu a povolenek
 • Náhled do strategie 3D (dekarbonizace x decentralizace x digitalizace)
 • Predikce globálních investic do OZE a konvenčních zdrojů 
Pokud se chcete dozvědět, co přinese velká novela zákona o podporovaných zdrojích energie, přihlaste se na náš legislativní webinář.


Co jako "účastník webináře" potřebujete?

Funkční PC a monitor
Reproduktory nebo sluchátka
Internetové připojení se stahováním alespoň 2,5 MB/s. 
Běžný webový prohlížeč, nejlépe: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera (Safari nedoporučujeme)
Pro vkládání dotazů přednášejícím budete potřebovat vlastní účet / přihlášení na kanále YouTube.
Pro ověření funkčnosti (obraz, zvuk) si před přihlášením na webinář zkuste prosím přehrát jakékoliv video na YouTube.

Ing. Hana Němejcová
Conference project manager

+420 771 122 773
hana.nemejcova@bids.cz
Program

Moderátor

Je absolventem Českého vysokého učení technického, fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská (ČVUT - FJFI), kandidát fyzikálně technických věd. Působil jako vysokoškolský pedagog, výzkumný pracovník v energetice a od roku 1992 jako zakladatel, majitel a řídící pracovník ENA. Je specialistou na vývoj a relace cen, daní a konkurenceschopnosti veškerých druhů paliv a energií. Řada studií se týkala možností uplatnění pokročilých energetických technologií a energetických úspor včetně hodnocení jejich ekonomické efektivnosti. Řídí energetické audity velkých průmyslových podniků. K těmto tématům pravidelně publikuje včetně prezentací na mezinárodních konferencích. Spolupracuje s řadou prestižních institucí včetně mezinárodních arbitrážních tribunálů. Angažuje se rovněž při formování názorů na směřování státní energetické koncepce ČR a dalších aktuálních problémů energetiky, včetně spolupráce se sdělovacími médii všech typů. Je členem Výboru pro udržitelnou energetiku při Vládě ČR a členem výboru Plynárenské trhy při ČPS.

Zhodnocení aktuálního směru a vývoje cen energetických komodit v ČR

David Kučera byl jmenován na post generálního sekretáře Energetické burzy Praha v roce 2012.  S obchodováním s elektřinou má dlouholeté zkušenosti, které získal na postu finančního ředitele a člena představenstva švýcarské společnosti Atel Energy AG (původně Entrade AG), kde pracoval od května 2000, tj. prakticky od založení této společnosti. Před nástupem do Entrade/Atel Energy AG pracoval ve společnosti Patria Finance, a.s. v oddělení Corporate Finance. Je absolventem ČVUT – fakulty elektroinženýrské a Clemson University v USA, odkud si odnesl titul MBA. Kromě mateřského jazyka hovoří plynně anglicky, částečně německy a rusky.  

Jak nastalá situace ovlivní energetický trh? Jaké budou důsledky pro fungování trhu s elektřinou a plynem?

Vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT v Praze, obor ekonomika a řízení energetiky (1999), dále absolvoval postgraduální studium na elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze, obor řízení a ekonomika podniku (2010). V letech 1998–2000 pracoval na Ministerstvu průmyslu a obchodu v sekci Energetická regulační správa jako analytik. Od roku 2001 se věnoval založení a budování Energetického regulačního úřadu, kde jedenáct let zastával funkci místopředsedy a ředitele sekce regulace. Během svého působení na úřadě se věnoval především regulaci cen v odvětvích elektronergetiky, plynárenství a teplárenství, procesu liberalizace a tvorbě pravidel pro tato odvětví, řešení sporů a v neposlední řadě problematice obnovitelných zdrojů, druhotných zdrojů a kogenerace. Od roku 2012 působí ve společnosti Ernst & Young, kde vede tým energetických expertů. Od roku 2015 zastává funkci výkonného ředitele pro energetiku pro region středovýchodní Evropy. Nadále se specializuje na problematiku regulace, domácí i evropskou energetickou legislativu a obnovitelné zdroje energie. Věnuje se rovněž poradenství při akvizicích v energetice a mezinárodním integračním projektům. 

Prognózy cenového vývoje

Pavel Řežábek se v útvaru Strategie věnuje analýzám a prognózám energetických trhů a hlavních faktorů, které je ovlivňují, tj. ceny paliv a CO2, energetický mix, poptávka a dopady rozhodnutí EU. V roce 2006 nastoupil do ČEZ jako analytik. Předtím pracoval v různých obchodních a inženýrských pozicích u firem dodávajících vybavení pro energetiku a oil & gas. Po VŠ působil čtyři roky ve výzkumu supravodivosti. Je absolventem Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT.

Partneři konference
 • Energie 21
 • Energy-hub
 • Euractiv
 • Pro energy nové
 • Moderní obec
 • TZB - info
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email