Modernizační fond
PDF prezentace + videozáznamy 450Kč

pondělí
27.07.2020
webinář on-line
 

Webinář (online) o nově zřizovaném Modernizačním fondu z výnosů emisních povolenek. Webinář poskytne informace o aktuálním stavu přípravy tohoto fondu, záměry a vize Ministerstva životního prostředí na budoucí nastavení fondu.  

Přednášející Pavel Zámyslický a Jan Tůma, z Ministerstva životního prostředí ČR a Vladimír Sochor z Ministerstva průmyslu a obchodu budou odpovídat na následující otázky: 


Co je Modernizační fond a z jakých zdrojů bude financován?

Jaké projekty bude modernizačný fond podporovať?

Aktuální novinky v klimaticko - energetické politice ČRMáte už nyní dotazy na přednášející? Pošlete nám je s předstihem do 20. 7. 2020 do 12:30 hod na dotazy@bids.cz. Vaše dotazy budou přednostně zodpovězeny. Ptát se můžete i v on-line chatu v průběhu celého webináře.PŘIHLASTE SE NA WEBINÁŘ
 a získejte aktuální informace o všem, co vás zajímá.  Co jako "účastník webináře" potřebujete?

 • Funkční PC a monitor
 • Reproduktory nebo sluchátka
 • Internetové připojení se stahováním alespoň 2,5 MB/s. 
 • Běžný webový prohlížeč, nejlépe: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera (Safari nedoporučujeme)
 • Pro ověření funkčnosti (obraz, zvuk) si před přihlášením na webinář zkuste prosím přehrát jakékoliv video na YouTube. 
 • Pro vkládání dotazů přednášejícím budete potřebovat vlastní účet - přihlášení na YouTube. 
 • Nevíte, jak si založit účet na YouTube? Podívejte se na jednoduchý návod 

Program

Novinky v klimaticko-energetické politice

Vystudoval silnoproudou elektrotechniku a energetiku na VUT v Brně a následně ekonomiku a řízení energetiky na ČVUT v Praze. V roce 2013 úspěšně dokončil doktorský studijní program řízení a ekonomika podniku. V diplomové i disertační práci se zabýval především vazbami mezi obchodováním s emisemi skleníkových plynů a investicemi v energetice. V roce 2005 nastoupil na Ministerstvo životního prostředí do odboru změny klimatu, kde od roku 2007 zastává funkci ředitele. Od roku 2011 spadá do agendy jím řízeného odboru i energetika a byl nově transformován na odbor energetiky a ochrany klimatu. Profesně se věnuje především evropské i domácí klimaticko-energetické politice a jejím nástrojům, tedy především obchodování s emisemi v EU ETS i v rámci Kjótského protokolu. Je vyjednavačem ČR pro mezinárodní otázky životního prostředí na evropské i mezinárodní úrovni.

Prostor pro online dotazy

Aktuální vývoj modernizačního fondu

Ing. Jan Tůma se narodil 4. dubna 1985 v Praze. V roce 2010 promoval na Vysoké škole ekonomické v Praze se zaměřením na obchodní právo a právo cenných papírů a diplomovou prací o právní povaze emisních povolenek. Od února 2010 se na odboru změny klimatu na Ministerstvu životního prostředí věnoval emisnímu obchodování, flexibilním mechanismům pod Kjótským protokolem a technologiím CCS a CCU. Od července 2011 vykonává funkci vedoucího oddělení obchodování s emisemi.

Prostor pro online dotazy

Využití Modernizačního fondu z pohledu Ministerstva průmyslu a obchodu pro snižování energetické náročnosti českého hospodářství

Vladimír Sochor je od června 2015 v pozici ředitele odboru energetické účinnosti a úspor na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. Pracoval v celé řadě míst na provozních a ekonomických pozicích na různých úrovních, a měl také zkušenosti práce v bance. Ve společnosti SEVEn (poradenská společnost v oblasti energetické účinnosti), pracoval poprvé od roku 1994 až do roku 1999. Poté působil ve dvou firmách energetických služeb (SIEMENS a MARTIA). Od roku 2006 pracoval v SEVEn opět. Specializoval se na ekonomické a finanční analýzy projektů v oblasti energetické účinnosti a zabýval se financováním investic do energeticky úsporných projektů. Poslední roky v SEVEn zastával pozici ředitele ekonomického úseku a zároveň byl senior konzultantem v oblasti úspor energie a metody EPC.  Aktuálně je jeho snahou měnit přístup k energetické účinnosti zejména na české scéně z pozice státního úředníka. 

Partneři konference
 • Energie 21
 • Komunální ekologie
 • MODERNI OBEC
 • Energy-hub
 • Pro energy nové
 • Pro města a obce
 • Euractiv
 • Komunální technika
 • Průmyslová ekologie
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email