Bioenergie (Biomasa, Bioplyn) 2014
18.02.2014
Přidejte si konferenci do kalendáře.
 
park inn Hotel Prague
 

Jedenáctý ročník konference Bioenergie bude již tradičně reagovat na aktuální otázky sektoru biomasy a bioplynu v oblasti legislativy, výkupních cen, energetických plodin, teplárenství a nových technologií.

Energie z biomasy a bioplynu patří mezi nejtradičnější OZE na našem území, avšak od letošního roku byla její podpora, stejně jako u většiny dalších obnovitelných zdrojů, značně omezena. Ministerstvo zemědělství se přesto snaží nadále biomasu a bioplyn podporovat a deklaruje zjednodušení a sjednocení systému podpory.

Co znamená nový zákon o podporovaných zdrojích energie pro současné provozovatele bioplynových stanic a kotelen na biomasu a co znamená pro investory v této oblasti? Přinese nové programovací období 2014 - 2020 možnost získání investičních dotací na zařízení pro výrobu energie a tepla z biomasy a bioplynu? Jaká bude podpora spalování biomasy v teplárenství? Budou pokračovat tzv. Kotlíkové dotace, nebo se znovu nastartuje program Zelená úsporám? A z jakých zdrojů? Jaké jsou trendy v oblasti rychle rostoucích dřevin a energetických plodin? 

 
Na tyto a mnoho dalších otázek odpoví zástupci státních institucí i soukromého sektoru. K vystoupení budou pozváni zástupci MPO, MŽP, MZe, ERÚ, energetických a distribučních společností, tepláren, zemědělců, vědeckých institucí a mnozí další.Ing. Lukáš Kosina

manažer konference

Program
Partneři konference
  • Edumenu
  • Ceska informacni agentura, s.r.o.
  • Energetika
  • TZB - info
  • Energie 21
  • Alternativni energie
Poplatky
Registrační poplatek 3900 Kč
Registrační poplatek pro státní, veřejný a neziskový sektor 1900 Kč
Sleva pro 2 a více účastníků 10%
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email