Financování vodárenské infrastruktury 2016
09.02.2016
Přidejte si konferenci do kalendáře.
 
hotel DAP, Praha
 

Za posledních dvacet let došlo k výraznému zlepšení obnovy vodohospodářské infrastruktury, ale i přes tento pokrok stále zůstává na řadě míst tato oblast silně podfinancovaná. Tento fakt je patrný hlavně u „samoprovozovatelů“ z řad měst a obcí, kde se stala cena vody politickou otázkou a přestala reflektovat požadavky na nutnou obnovu sítě. Na mnoha místech již cena za kubík vody přesahuje průměr v západní Evropě a dá se očekávat, že tento trend bude pokračovat.

Do navyšování cen vodného a stočného se bezesporu promítly i podmínky ze strany Evropské unie, které vedly provozovatele infrastruktury k navýšení ceny. Na druhou stranu se snaží EU poskytovat dotace na obnovu sítí prostřednictvím OPŽP – Prioritní osy 1, Čistota vody.

V mnoha městech a obcích také dobíhají současné provozní smlouvy, a tak se vedení radnic snaží najít takový způsob fungování, který zajistí co nejnižší cenu vodného a stočného při garanci co největších investic do obnovy infrastruktury. Co mohou nabídnout municipalitám soukromí provozovatelé? Jaké jsou zkušenosti se provozováním prostřednictvím municipální společnosti?

8. ročník konference opět přinese odpovědi na otázky související s provozem a financováním vodohospodářské infrastruktury z oblasti nové legislativy (např. novely zákona o zadávání VZ), regulace, financování z OPŽP či změnách provozních modelů.

Na setkání s Vámi se těší

Vojtěch Zelenka
manažer konference

NAŠE NOVOROČNÍ NABÍDKA:

ZAREGISTRUJTE SE NA 2 A VÍCE KONFERENCÍ A ZÍSKEJTE NA VŠECHNY SLEVU 15 %

Program
Partneři konference
  • Grant Thornton
  • Havel & Partners
  • Veolia
  • Vodní hospodářství
  • Naše Voda
  • Edumenu
  • TZB - info
Poplatky
základní registrační poplatek 4800 Kč
registrační poplatek pro vodárenské společnosti 4000 Kč
registrační poplatek státní správu a samosprávu 2400 Kč
registrační poplatek pro zástupce obcí do 1500 obyvatel 1500 Kč
množstevní sleva pro 2 a více účastníků 10%
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email