NIMBY efekt (investor, město, občané)
18.01.2017
Přidejte si konferenci do kalendáře.
 
hotel DAP, Praha
 

NIMBY efekt se stal v posledních letech nedílnou součástí procesu, který provází konkrétní stavební projekt od jeho začátků až po jeho úspěšné či neúspěšné ukončení. NIMBY (z angličtiny postoj NOT IN MY BACKYARD – ne na mém dvorku) je charakterizováno jako negativní postoj veřejnosti vůči připravovaným stavebním projektům, a to jak soukromým, tak i veřejným. Občané, v jejichž sousedství se připravuje výstavba (typicky dálnice, letiště, ČOV, spalovny či např. větrné nebo solární elektrárny, ale i bytové či administrativní projekty) si sice uvědomují výhody, které to pro ně i společnost tento projekt přináší, ale přesto jej ve své blízkosti nechtějí. Zrušené nebo zpožděné projekty pak stojí investory i daňové poplatníky milióny.

Jak tedy postupovat, aby byl projekt úspěšně realizován? Jakou roli hraje územní plánování v NIMBY efektu? Kdy je vhodné zahájit aktivní komunikaci s veřejností? Jaká je vhodná strategie a způsob komunikace, aby se projekt udržel v termínu a rozpočtu? Jakou taktiku zvolit na zmírnění postojů opozice a jak se bránit nepravdivým argumentům? Proč Vašim oponentům stačí jedno „ne“, zatímco Vy musíte přinést nejméně 5x „ano“? Jak nalézt porozumění a společnou řeč mezi investory a společností?

Na tyto a další otázky se konference NIMBY pokusí odpovědět. Schůdnou cestu pro Vaše projekty ukážou přední odborníci z řad veřejné a státní správy, stavebnictví, investorů a sociologů.

na setkání s Vámi se těší

Vojtěch Zelenka
organizátor konference

Program
Partneři konference
  • Skanska Reality
  • MODERNI OBEC
  • TŘETÍ RUKA
  • Pro města a obce
  • Edumenu
  • TZB - info
  • NSZM
  • Energie 21
  Poplatky
  registrační poplatek pro neziskový sektor 990 Kč
  registrační poplatek pro státní a veřejnou správu 2200 Kč
  registrační poplatek pro soukromý sektor 3900 Kč
  Balíček konferencí NIMBY efekt + EIA - registrační poplatek pro státní, veřejný a neziskový sektor 3990 Kč
  Balíček konferencí NIMBY efekt + EIA - registrační poplatek pro soukromý sektor 5990 Kč
  množstevní sleva (2 a více účastníků z jedné instituce/firmy) 10%
  Newsletter
  Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email