Off-Grid, ostrovní systémy v ČR
15.03.2012
Přidejte si konferenci do kalendáře.
 
 

V minulém roce vzniklo několik studií, podle nichž se solární energie stane cenově konkurenceschopnou nejpozdějí do roku 2020. Cena panelů klesla za první polovinu roku 2011 o dalších 21 %. Masivní poptávka a trvalé snižování nákladů vede k tomu, že fotovoltaika patří k nejprogresivnějším technologiím této doby. Ostatní obnovitelné zdroje jsou za fotovoltaikou v těsném závěsu. Každým měsícem se technologie používané u OZE zdokonalují a zvyšuje se jejich efektivnost. 

Otázka není jestli, ale kdy začnou koneční spotřebitelé elektrické energie využívat OZE jako standardní zdroj namísto dosavadních konvenčních zdrojů. Snižování energetické náročnosti a spotřeby el. energie podporuje nejen EU, ale také Česká republika ve svém akčním plánu. Otázkou však zůstává, proč tzv. ostrovní režimy byly novým zákonem z podpory vyřazeny.

Mezi ostrovní systémy lze zařadit klasické Off-Grid, kdy je systém zcela nezávislý na rozvodné síti nebo Grid-On, kdy je systém připojen do sítě, ale jeho primárním účelem je zvýšení energetické nezávislosti provozovatele. Zatím co druhý jmenovaný případ Grid-On stojí nyní zcela mimo jakoukoliv zákonnou podporu, v případě Off-Grid stačí provést energetický audit, vytipovat možnosti úspor, navrhnout řešení ostrovního režimu a odpojit se od distributora el. energie.

Ostrovní systémy mají budoucnost, a to nejen v místech, kde se nelze připojit do sítě. V České republice existuje celá řada projektů, kde je spotřebitel zcela odpojen od sítě a funguje pouze se svými vlastními zdroji.

Konference Off-Grid 2012 se pokusí nastínit vývoj tohoto odvětví v několika příštích letech, ukáže možnosti současných technologií a seznámí účastníky s případovými studiemi ostrovních režimů použitých v domácnostech i průmyslových areálech. Off-Grid má budoucnost!

Na Vaši účast se těší

Helena Sochrová a Vojtěch Zelenka

Program
Partneři konference
  • Schneider electric
  • TZB - info
  • EurActiv.cz - STARÉ NEPOUŽÍVAT!!!!!!
  • FCC PUBLIC
  • Edumenu
  • Nazeleno.cz
  • Businessinfo
  • Energia.sk
  • Solární novinky
Poplatky
základní registrační poplatek 1900,- Kč
registrační poplatek pro veřejnou správu, studenty 990,- Kč
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email