Off-Grid v ČR 2014
18.03.2014
Přidejte si konferenci do kalendáře.
 
hala P, Výstaviště, Brno
 

V posledních letech často zmiňované výrazy jako grid parity či net-metering dávají tušit, že s postupem času se enegrie z obnovitelných zdrojů stane konkurenceschopnou. Kdy se tak stane závisí nejen na vývoji technologií, ale také na nastavení nediskriminujících podmínek v tomto odvětví. Při splnění několika podmínek se soběstačné systémy stanou dostupnou alternativou ke klasickému připojení do el. soustavy. Masivní poptávka a trvalé snižování nákladů vede k tomu, že fotovoltaika patří k nejprogresivnějším technologiím této doby.

K často skloňovaným výrazům na poli energetické soběstačnosti po roce 2012 přibyl nový - GrifFree. Snížením pořizovacích nákladů na jednotlivé komponenty PV elektrárny vedlo k myšlence získávat energii z volně dostupných zdrojů a spořebovávat ji přímo v místě výroby. Tento model je funkční zcela bez dotací a posiluje energetickou soběstačnost spotřebitele.

Otázka není jestli, ale kdy začnou koneční spotřebitelé elektrické energie využívat OZE jako standardní zdroj namísto dosavadních konvenčních zdrojů. Snižování energetické náročnosti a spotřeby el. energie podporuje nejen EU, ale také Česká republika ve svém akčním plánu.

Ostrovní systémy mají budoucnost, a to nejen v místech, kde se nelze připojit do sítě. V České republice existuje celá řada projektů, kde je spotřebitel zcela odpojen od sítě a funguje pouze se svými vlastními zdroji.

Seminář Off-Grid 2014 se pokusí nastínit vývoj tohoto odvětví v několika příštích letech, ukáže možnosti současných technologií, zaměří se na změnu legislativy pro malé provozovatele a seznámí účastníky s případovými studiemi ostrovních režimů použitých v domácnostech i průmyslových areálech. Off-Grid má budoucnost!

Na Vaši účast se těší

Vojtěch Zelenka
organizátor semináře

Program
Partneři konference
  • AMPER
  • Ceská fotovoltaicka asociace
  • Solární novinky
  • Nazeleno.cz
  • Ceska informacni agentura, s.r.o.
  • TZB - info
  • Edumenu
  • EduCity
Poplatky
základní registrační poplatek 3900 Kč
registrační poplatek pro účastníky předchozích ročníků 3120 Kč
registrační poplatek pro státní, veřejný a neziskový sektor 2200 Kč
množstevní sleva 2 a více účastníků 10%
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email