Plánovací smlouvy a smlouvy developerů s obcemi
30.05.2018
Přidejte si konferenci do kalendáře.
 
Nadace ABF, Václavské náměstí
 

Realizace stavebního záměru developera se často potýká s řadou problémů týkající se například budování a následné údržby dopravní a technické infrastruktury nebo chybějící veřejné prostory i občanská vybavenost v nově vznikajících obytných čtvrtí.

Řešení těchto situací by mohly umožnit plánovací smlouvy. Ty jsou nástrojem komunikace mezi developery a obcemi, které byly "novým“ stavebním zákonem (zákon č. 183/2006) představeny již před třemi lety. Plánovací smlouvy zajišťují zabezpečení spoluúčasti na financování a budování veřejné infrastruktury, což je předpoklad pro veřejné rozhodování jednak při vydávání regulačních plánů na žádost, jednak v územním řízení o umisťování staveb. Plánovací smlouvy se nevyužívají pouze v případě lukrativních lokalit, kdy by se mohlo zdát, že je developer na jednání s obcí ochoten spíše přistoupit. Obce by měly tento nástroj územního plánování využívat u všech rozsáhlejších projektů bydlení, aby se vyhnuly řadě nežádoucích důsledků nové výstavby ať již na fyzické, sociální i přírodní prostředí.

V případě developerských a investičních záměrů, kvůli nimž je nutné změnit územní plán obce, je možností uzavřít soukromoprávní - developerskou  smlouvu, ve které budou předem zakotvené kroky, které obec podnikne pro příslušnou změnu územního plánu a zároveň i podmínky, které investor výměnou za to splní pro obec. Tato smlouva nesmí zasahovat do výkonu veřejné moci, nemůže tedy například předjímat výsledek správních řízení.

Co vše si musí pohlídat developer a jak může obec jeho záměr podpořit? Jaké možnosti smlouvy s investorem otevírají a na co si u nich dát pozor?


Tento seminář je doprovodnou akcí ke konferenci NIMBY efekt – investor, město, občané a zodpoví základní otázky pro investory, developery i samosprávy.

PS: Zaregistrujte se na ZVÝHODNĚNÝ BALÍČEK DVOU AKCÍ: seminář Plánovací smlouvy a smlouvy developerů s obcemi konference NIMBY efekt - investor, město, občané.

Program
Partneři konference
  • Frank Bold
  • Echo24
  • MODERNI OBEC
  • Ceská inovace
  • Pro energy nové
  • Stavebnictví
  • Pro města a obce
Poplatky
Balíček seminář + konference NIMBY 29.5.2018 - veřejný sektor 4700 Kč
Balíček seminář + konference NIMBY 29.5.2018 - soukromý sektor 6500 Kč
Balíček seminář + konference NIMBY 29.5.2018 - neziskový sektor * 2500 Kč
Základní poplatek pro veřejnou správu 2300 Kč
Základní poplatek pro soukromý sektor 3200 Kč
Poplatek pro neziskový sektor (spolky, organizace) * 1490 Kč
Množstevní sleva pro 2 a více účastníků 10%
Sleva za včasnou registraci do 25. 5. 2018 10%
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email