Přenos a distribuce elektrické energie
čtvrtek
21.11.2013
PVA EXPO PRAHA, Letňany
 

Energetika České republiky i Evropy prošla za posledních několik let radikální proměnou a to především díky masivní podpoře obnovitelných zdrojů energie. Podíl OZE na hrubé domácí spotřebě energie v ČR stoupl za poslední dva roky z 8,24%  na 12,48% (2012) a instalovaný výkon z 13,58% v roce 2008 na 22,20% v roce 2012.

Takto dynamickému vývoji výroby však neodpovídaly investice do distribuční soustavy. Proto někteří distributoři přistoupili k politice "nepřipojování" nových instalací OZE do distribuční soustavy. Dalším prodlémem se ukázal být masivní tranzit elektrické energie ze severoněmeckých větrných parků na jih Německa kvůli kterému několikrát hrozil tzv. black out.

Jak bude probíhat posilování české přenosové soustavy a jakými mechanismy se může bránit proti negativním zahraničním vlivům? Jak se budou vyvíjet náklady a poplatky za přenos elektrické energie? Dojde k výstavbě nových regulačních prvků soustavy jako jsou například přečerpávací vodní elektrárny? Jaké jsou nové technologie v oblasti přenosu a distribuce elektrické energie? Dojde k budování tzv. inteligentních sítí?


Na tyto a mnohé další otázky se bude snažit odpovědět tato konference.

Lukáš Kosina
manažer konference

Program
Partneři konference
  • FCC PUBLIC
  • EurActiv.cz - STARÉ NEPOUŽÍVAT!!!!!!
  • Ceska informacni agentura, s.r.o.
Poplatky
Registrační poplatek do 21.10.2013 2900 Kč
Registrační poplatek od 22.10.2013 3600 Kč
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email