Candela 2019
konference o osvětlení
úterý
15.01.2019
Hotel DAP, Vítězné nám. 684/4, 160 00 Praha 6-Dejvice
Praha
 

7. ročník konference Candela 2019 přinese opět aktuální informace o novinkách i trendech ve veřejném osvětlení. Mezi roky 2020 až 2025 zchátrá většina současného veřejného osvětlení v Česku. Samosprávy čekají investice v řádu miliard korun. Ministerstvo průmyslu a obchodu chce, aby se od příštího roku zvýšil roční rozpočet programu Efekt, zaměřeného na úspory energií. Řada obcí a měst v ČR modernizuje svoje veřejné osvětlení nebo se na modernizaci chystá. Společnost pro rozvoj veřejného osvětlení uvádí, že životnost veřejného osvětlení dosahuje zhruba 40ti let, v případě svítidel je méně než poloviční. Celý systém ročně potřebuje investice minimálně 1,75 miliardy korun. V Praze, která má svítidel nejvíc, je například téměř třetina stožárů starších čtyřiceti let. Obvyklé problémy modernizace osvětlení jsou:  

  • Nedostatečná úroveň osvětlení
  • Nevhodně zvolený barevný tón veřejného osvětlení (příliš namodralý tón není vhodný do rezidenčních zón)
  • Nedostatečná rovnoměrnost osvětlení
  • Oslnění projíždějících řidičů nebo svítidla s nekvalitními předřadníky, které přestávají fungovat již po několika letech provozu.

Na konferenci se budeme věnovat komplexně veřejnému osvětlení a zodpovíme si všechny otázky v několika tématických okruzích. Zaměříme např. na koncept veřejného osvětlení, výběr vhodných technických produktů, poctivého dodavatele, ukážeme si, jak se vyvarovat chybám, které by mohly mít negativní následky. Také se podíváme na nové technologie a moderní trendy. V neposlední řadě budeme hovořit o možnostech financování včetně inovativních metod, potřebné legislativě a úsporách energií.

Konference je určena pro zástupce samosprávy obcí, projektanty, architekty, realizátory elektroinstalací, prodejce, investory, stejně tak i pro provozovatele a správce osvětlení. 

Jana Krupičková
Sponzoring a partnerská spolupráce, Conference Project Manager

+420 734 576 652
jana.krupickova@bidservices.cz
Program

Hlavní témata konference:

  • Investice do osvětlení
  • Výběrová řízení
  • Úspory energie - veřejné osvětlení
  • Financování osvětlení – program EFEKT – zvýšení rozpočtu
  • Osvětlení jako páteř nových Chytrých měst
  • Legislativa k osvětlování.
Obecné informace
Poplatky
Základní registrační poplatek 4400Kč
Zvýhodněný poplatek pro účastníky minulého ročníku 3900Kč
Zvýhodněný poplatek pro veřejnou správu 3200Kč
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email