ICT Security v nemocnicích v době pandemie COVID-19 a jak dál?
10:00 - 12:00
03.06.2020
Přidejte si konferenci do kalendáře.
 
webinář on-line
 

PRO VŠECHNY NEMOCNICE JE WEBINÁŘ BEZ POPLATKU!

Webinář na téma co se v době pandemie v nemocnicích v oblasti ICT Security ukázalo a co bude dál?
Nemocnice jsou hackerskými útoky, v posledních měsících, nejvíce zatíženou složkou krizové infrastruktury. Hackeři, krize spojené s nemocí COVID-19 a celkovým ochromením společnosti, využívají a právě v těchto těžkých dobách na ně útočí. Mediálně známé jsou incidenty z brněnské nemocnice, kolik je však celkově incidentů skutečně? Jakým zůsobem se napadení bránit a jak mu předejít? To všechno uslyšíte na našem webináři, který se problematickou napadení nemocnic bude zabývat.

Na našem webináři o tom budou mluvit ti nejpovolanější odborníci. Od povolaných z NÚKIB až po ty působící přímo v krizovém štábu.

PŘIHLASTE SE NA WEBINÁŘ a získejte aktuální informace o všem, co vás zajímá.  

Co jako "účastník webináře" potřebujete?

 • Funkční PC a monitor
 • Reproduktory nebo sluchátka
 • Internetové připojení se stahováním alespoň 2,5 MB/s. 
 • Běžný webový prohlížeč, nejlépe: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera (Safari nedoporučujeme)
 • Pro ověření funkčnosti (obraz, zvuk) si před přihlášením na webinář zkuste prosím přehrát jakékoliv video na YouTube. 
 • Pro vkládání dotazů přednášejícím budete potřebovat vlastní účet - přihlášení na YouTube. 
 • Nevíte, jak si založit účet na YouTube? Podívejte se na jednoduchý návod

Program
PRO VŠECHNY NEMOCNICE JE WEBINÁŘ BEZ POPLATKU!
10:05 - 10:35

Aktuální zkušenosti z incidentů v období pandemie COVID-19

Adam Kučínský je absolvent Právnické a Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy university v Brně. Zabývá se, mimo jiné krizovým řízením a kritickou infrastrukturou. Před dokončením magisterského studia na Ekonomicko-správní fakultě nastoupil na Národní bezpečnostní úřad, kde působí v Národním centru kybernetické bezpečnosti. Jeho hlavní činností je určování prvků kritické informační infrastruktury, implementace zákona o kybernetické bezpečnosti a kontrola plnění povinností z něj vyplývajících. V posledním roce se také podílel na transpozici směrnice EU o opatřeních k zajištění vysoké společné úrovně bezpečnosti sítí a informačních systémů v Unii (tzv. směrnice NIS).

10:35 - 11:05

Aktuální zkušenosti expertní firmy z incidentů přímo z konkrétních nemocnic

Ing. Matej Kačic, Ph.D. vystudoval Fakultu informačních technologií Vysokého učení technického v Brně. Doktorát získal za výzkum v oblasti bezpečnosti informačních systémů a bezdrátových sítí. V současné době aktivně přednáší na akademické půdě, ale i v rámci nejrůznějších seminářů a konferencí a věnuje se publikační činnosti. Na své alma mater je členem skupiny Security@FIT. Ve společnosti AEC působí od roku 2013. Začínal na pozici bezpečnostního konzultanta, poté působil jako architekt bezpečnosti a od roku 2017 je vedoucím divize technologií.

Mezi hlavní oblasti profesního zájmu Mateje Kačice patří návrhy a audity bezpečné síťové infrastruktury. Specializuje se na návrhy sofistikovaných a efektivních bezpečnostních řešení založených na automatizaci. Mezi zákazníky AEC patří k vyhledávaným odborným poradcům.

 

Diskuze k prvním dvěma příspěvkům
11:05 - 11:25

Co nám dala a co nám vzala doba pandemická, aneb kybernetické hrozby a útoky v době pandemie.

Radek spojuje zejména svět technologií se světem lokálního a evropského práva. Jako jmenovaný soudní znalec v oborech Kriminalistika, se specializací bezpečnost a ochrana dat, počítačová a informační kriminalita, dále Kybernetika, výpočetní technika, se specializací na technické a programové vybavení, bezpečnost informačních systémů a ochranu dat, a v neposlední řadě i jmenování v oboru Ekonomika, ceny a odhady, se specializací na software, produkty a služby informačních technologií (viz rejstřík znalců vedený pod Ministerstvem spravedlnosti České republiky na adrese www.justice.cz) má za dobu obhájení několika set znaleckých posudků, nebývalý vhled nejen do uvedených oborů a procesu dokazování, ale v prakticky užívaných vektorech útoků, zajištění relevantních dat apod. 

Jeho specializaci dokresluje i působení jako jeden ze soudců trestního senátu (přísedící) u Městského soudu v Praze, kde se specializuje zejména na případy s digitálními důkazy či trestné činy spojené s výpočetní technikou. Jako dlouholetý odborník byl též členem Pracovní skupiny k legislativě v oblasti ochrany osobních údajů, koordinované Úřadem vlády České republiky, kde v různých rolích figuruje doposud. 

11:25 - 11:55

Základní koncepce ICT Security před, při i po pandemii COVID 19 – ICT v nemocnicích.

Ředitel odboru kybernetické bezpečnosti a koordinace ICT Ministerstva vnitra ČR, zástupce náměstka ministra vnitra pro řízení sekce informačních technologií a projektového řízení.

Ministerstvo vnitra České republiky

Absolvent Západočeské university v Plzni. Po ukončení magisterského studia v roce 1996 a v průběhu postgraduálního studia v oboru Průmyslové inženýrství a management pracoval ve společnosti Institut průmyslového managementu, spol. s r.o. na pozicích senior manager, project manager a ředitel divize,  kde se zabýval především analýzou, modelováním a optimalizací podnikových procesů a informačních systémů, dále pak certifikovanými systémy řízení. V roce 2009 nastoupil jako poradce ekonomického náměstka na Ministerstvo spravedlnosti, pak v roce 2010 přešel na Ministerstvo dopravy jako ředitel odboru provozu silničních vozidel. Od roku 2012 pracoval na Ministerstvu vnitra jako vrchní ředitel sekce provozu informačních a komunikačních technologií, dnes je ředitel odboru Kybernetické bezpečnosti a koordinace ICT stejného ministerstva a zástupce náměstka ministra vnitra pro řízení sekce informačních technologií a projektového řízení. V rámci své práce se zaměřuje především na koncepci a efektivitu provozu ICT MV ve vazbě na eGoverment, optimalizací procesů ICT MV a bezpečnost ICT systémů MV a eGovernmentu.

Závěrečná diskuze
Partneři konference
 • AEC, a.s.
 • Energie 21
 • Moderní obec
 • Komunální ekologie
 • Průmyslová ekologie
 • TZB - info
Poplatky
Jednotný registrační poplatek 290Kč
Bez poplatku pro nemocnice 0Kč
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email