Komunální odpad – nová legislativa a praxe v obcích
9:00 - 12:30
08.06.2021
Přidejte si konferenci do kalendáře.
 
on-line
 

Nové cíle EU v oblasti oběhového hospodářství a s tím související nová odpadová legislativa v ČR  zásadním způsobem mění systém hospodaření s odpady v ČR. Legislativní proces schvalování nových pravidel však stále není u konce.


Česká města a obce hledají nové možnosti, jak se s komunálním odpadem ve svých městech vypořádat, a to ideálně bez významného ekonomického dopadu na občany. Na našem webináři se dozvíte aktuální informace o stavu připravované legislativy a získáte inspiraci z měst a obcí, která se pustila do optimalizace svých odpadových hospodářství. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

Na virtuální setkání s vámi se těší    

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Marcela Musílková a Hana Němejcová

B.I.D. services, s.r.o.

Kontakty

P. S.... další inspirací a ještě více příkladů z praxe Vám přinášíme na navazujícím webináři dne 15. 6. 2021. Neváhejte a přihlaste se!


logo

     Spolupořadatelem webináře je časopis PRO města a obce, který nabízí všem účastníkům webináře zvýhodněnou cenu ročního předplatného ve výši 990 Kč (oproti standardní ceně 1300 Kč za rok). Spolu s linkem pro připojení na webinář získáte červnové číslo časopisu s aktuální přílohou Odpadové hospodářství měst a obcí. Předplatné časopisu můžete objednat prostřednictvím registračního formuláře nebo přímo na stránkách časopisu https://portalpromestaaobce.cz/predplatne/  s využitím kódu: webinarBIDS.

Program

Moderuje:

Více než 11 let se intenzivně věnuje oblasti veřejných zakázek všech typů, zejména těch otevřených. Současně se specializuje na oblast odpadového hospodářství v celé jeho šířce, od svozu přes třídění a překládání až po odstraňování včetně sledování nejnovějších trendů.
Působí jako jednatel společnosti Alstanet, s.r.o., dodavatele SW pro Facility management a poskytuje poradenskou činnost v oblasti všech provozních nákladů. 
V letech 1998 až 1999 pracoval jako vedoucí oddělení developerských projektů ve společnosti IPS a.s. Následně v letech 1999 až 2001 ve společnosti Skanska CZ (akvizice IPS a.s. švédskou Skanska SE) jako ředitel odboru developmentu a člen představenstev a dozorčích rad několika dceřiných společností, kde získával cenné zkušenosti z oblasti provozu nemovitostí. 
Absolvent (1998) stavební fakulty ČVUT - obor Ekonomika a řízení stavebnictví. 

Aktuální situace v přípravě odpadové legislativy

Absolvent doktorského programu na Fakultě technologie ochrany prostředí Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a bakalářského programu na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 2003 působí na Ministerstvu životního prostředí (MŽP) v různých pozicích. V současnosti zastává pozici ředitele odboru odpadů MŽP. V rámci odborné činnosti publikuje články zejména k tématům strategie vývoje odpadového hospodářství v ČR. Zaměřuje se na problematiku oběhového hospodářství. 

Aktuální situace v přípravě odpadové legislativy

Diskuze:

Nová odpadová legislativa z pohledu České asociace oběhového hospodářství

Miloš Kužvart získal v roce 1987 doktorát oboru ložisková geologie a geochemie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. V letech 1995 – 2010 se stal členem Rady vlády pro surovinovou politiku. V roce 1997 dosáhl kvalifikace auditora pro systémy managementu kvality a environmentu německého TUV CERT se specializací pro odpadové hospodářství. Od roku 1997 do roku 1998 byl členem Správní rady SUCO – Sdružení pro udělování certifikátů odpadovým firmám.
V rozmezí let 1998 – 2002 působil na pozici ministra životního prostředí České republiky. V letech 2002 – 2006 pokračoval funkcí místopředseda Výboru pro regionální rozvoj a životní prostředí Sněmovny Parlamentu České republiky.
V roce 2017 – 2018 se stal projektovým manažerem společnosti SGS Czech Republic, s.r.o.,  pro druhotné energetické zdroje.
Od roku 2017 působí také jako lektor programu OSN UNDP pro využívání biomasy v energetice. V roce 2018 se stal výkonným ředitelem České asociace oběhového hospodářství, z.s., na této pozici působí dodnes.

Nová odpadová legislativa z pohledu České asociace oběhového hospodářství

Nová odpadová legislativa z pohledu České asociace odpadového hospodářství

Ing. Petr Havelka vystudoval obor Odpady a jejich využití na ČZU v Praze, dále studoval na Univerzitě Vitus Bering v Dánsku. Následně nastoupil na pozici inspektora na České inspekci životního prostředí (ČIŽP) na oblastím inspektorátu v Praze. Po dvou letech přešel na ředitelství ČIŽP, kde vykonával funkci ředitele odboru odpadového hospodářství a poté i náměstka ústředního ředitele ČIŽP. V těchto pozicích řídil a definoval kontrolní činnost na úseku odpadového hospodářství v celé ČR. Je častým autorem článků v odborném tisku, je členem Rady pro odpadové hospodářství ČR, byl členem Rozkladové komise ministra ŽP, Ústřední nákazové komise ČR a dalších odborných orgánů. Na ČIŽP působil celkem 8 let, 6 let v řídících pozicích. Následně se v roce 2012 na základě výběrového řízení stal výkonným ředitelem České asociace odpadového hospodářství, kde působí do současné doby. ČAOH se v těchto letech stala přistoupením řady dalších členů sdružením s největší kapacitou recyklačních technologií v České republice. Mezi hlavní priority ČAOH patří ochrana volného tržního prostředí a funkční přechod na oběhového hospodářství, včetně splnění závazných evropských recyklačních cílů a s tím spojených evropských strategií.

Pohled zástupce Svazu měst a obcí ČR

Pavel Drahovzal vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity Brno, poté pracoval jako právník a zástupce vedoucí legislativně-právního oddělení Svazu měst a obcí ČR. Od roku 2010 je starostou obce Velký Osek, od roku 2013 také členem předsednictva Svazu měst a obcí ČR.

Zdeněk Bočan
AVE CZ
ředitel oddělení využívání odpadů AVE CZ odpadové hospodářství s. r. o.

Přestávka na kávu
Kateřina Čadilová
Obec Mukařov

Optimalizace svozu a třídění odpadu v obci Mukařov, zavedení motivačního a evidenčního systému

Lucie Dlouhá Dis.
Město Buštěhrad
referentka odpadového hospodářství

Zkušenosti z města Buštěhradu, nová strategie svozu odpadu, přizpůsobení odpadového hospodářství ve městě novým potřebám obyvatelstva

Partneři konference
  • Obce jinak
  • AVE CZ
  • Pro města a obce
  • MODERNI OBEC
  • Energie 21
  • TZB - info
Poplatky
Registrace bez poplatku 0 Kč
Mám zájem o předplatné časopisu PROmo za zvýhodněnou cenu 990 Kč 990 Kč
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email