Nákup energie v organizacích veřejné správy Brno
3. pokračování semináře o tom, jak výhodně a v souladu s pravidly nakupovat elektřinu a plyn organizacemi veřejné správy.
čtvrtek
16.05.2019
Brno
 

Seminář o optimalizaci nákupu energie v organizacích veřejné správy. Dobrá nákupní metoda, obezřetná přípava veřejné zakázky v souladu se zákonem o veřejných zakázkách, dobře nastavené smluvní vztahy s dodavateli energií. To vše může přinést nemalou finanční úsporu. 

Seminář nabídne komplexní pohled na nákup energií ve veřejné správě, který kombinuje praktické zkušenosti zástupců veřejné správy s informacemi od odborníků. 


Za tým společnosti B.I.D. services, 

Vás zve


Marcela Musílková 

Seminář Nákup energie v organizacích veřejné správy 2017

 

 

Program semináře :

 • Aktuální situace na energetickém trhu 
 • Různé nákupní přístupy a zkušenosti s jejích využíváním v praxi. 
 • Komoditní burzy a jejich nabídka
 • Zákon o zadávání veřejných zakázek při nákupu energie ve veřejných organizacích
 • Smluvní vztahy mezi dodavatelem a odběratelem

Další body programu a přednášející budou upřesněny během následujících dní. 

Podobný seminář také v v Praze 11.4.  

Mgr. Marcela Musílková
ředitelka divize konferencí

+420 737 130 932
marcela.musilkova@bids.cz
Program
Ing. Karel Plzák MBA
Amper Market a.s.
manažer pro veřejný sektor a klíčové zákazníky

Nákup energie v době rostoucí ceny - aktuální situace na trhu a doporučení jak nakupovat v době, kdy cena energií roste

Ing. David Kučera
Power Exchange Central Europe, a.s.
Generální sekretář/CEO

Nákup energie na komoditní burze PXE

David Kučera byl jmenován na post generálního sekretáře Energetické burzy Praha v roce 2012.  S obchodováním s elektřinou má dlouholeté zkušenosti, které získal na postu finančního ředitele a člena představenstva švýcarské společnosti Atel Energy AG (původně Entrade AG), kde pracoval od května 2000, tj. prakticky od založení této společnosti. Před nástupem do Entrade/Atel Energy AG pracoval ve společnosti Patria Finance, a.s. v oddělení Corporate Finance. Je absolventem ČVUT – fakulty elektroinženýrské a Clemson University v USA, odkud si odnesl titul MBA. Kromě mateřského jazyka hovoří plynně anglicky, částečně německy a rusky.  

Ing. Milan Vich
Pardubický kraj
energetický manažer

Smluvní vztahy při nákupu energie

Milan Vich se narodil v roce 1961 v Pardubicích. V roce 1984 absolvoval ČVUT Praha, fakultu strojního inženýrství se specializací na robotiku. Po studiu projektoval robotizovaná pracoviště a vedl jako HIP výstavbu průmyslových technologických objektů hlavně v chemickém průmyslu. V devadesátých letech se podílel na restrukturalizaci spotřebního družstva Jednota v Pardubicích, zkonstruoval zmrzlinový stroj a řídil několik let společnosti na projekty a dodávky TZB se zaměřením hlavně na vzduchotechniku, klimatizaci, zdravotechniku a topení. Od roku 2000 pracoval jako ředitel a generální ředitel ve výrobní strojírenské společnosti. Při své obchodní činnosti procestoval celou řadu zemí a obchodní jednání vedl vedle evropských zemí i ve velmi exotických destinacích jako Nigérie, či Súdán. Od roku 2013 je na pozici energetického manažera Pardubického kraje. Ve své funkci se snaží zúročit veškeré nabyté zkušenosti ze všech stran barikády energetické problematiky (projekce, dodávky, výroba a podobně). Snaží se, aby Pardubický kraj byl lídrem mezi kraji v ČR, co se týče energetického managementu a využívání nových technologií, které přispívají ke zvyšování energetické efektivity. Je ženatý a má dvě děti. Jeho největším a celoživotním koníčkem je sport, hlavně fotbal, futsal a tenis.

Co všechno můžeme chtít po dodavatelích energie? Automatizovaný sběr dat
Ing. Kateřina Vosičková
Statutární města Prostějov
energetická manažerka

Zkušenosti s nákupem energie prostřednictvím veřejné zakázky

Vystudovala obor Management a ekonomika ve veřejném sektoru na Moravské vysoké škole Olomouc. V průběhu studia získala dva certifikáty Schneider Electric CZ, s.r.o. v oblasti energetického managementu a druhé místo v soutěži energetického managementu spol. Schneider Electric CZ, s.r.o. s prací na téma Nákup komodit prostřednictvím Komoditní burzy. V roce 2016 dokončila magisterské studium na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze obor Veřejná správa a regionální rozvoj. V roce 2011 nastoupila na pozici asistentky vedoucího Odboru správy a údržby majetku města, energetik. V roce 2015 byla pracovní pozice osamostatněna a zaměřena čistě na energetiku. Od roku 2012 se zaměřuje na zavádění energetického managementu na Magistrátu města Prostějova. Do pracovní náplně patří především evidence a správa odběrných míst pro Magistrát města Prostějova a příspěvkové organizace města, evidence spotřeb všech dodávaných komodit, zajištění dodávek elektřiny a zemního plynu, efektivní hospodaření s energiemi, zajištění postupů v oblasti energetiky dle platné legislativy.

Partneři konference
 • PXE
 • Amper Market as
 • MODERNI OBEC
 • Echo24
 • Energie 21
 • Pro energy nové
 • TZB - info
Poplatky
Základní poplatek pro veřejnou správu 1990Kč
Základní poplatek pro soukromý sektor 3900Kč
Sleva pro 2 a více účastníků z jedné organizace 10%
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email