Nákup energie v organizacích veřejné správy
9:00-13:00
20.05.2021
Přidejte si konferenci do kalendáře.
 
on-line
on-line
 

Seminář o optimalizaci nákupu energie v organizacích veřejné správy. Dobrá nákupní metoda, obezřetná přípava veřejné zakázky v souladu se zákonem o veřejných zakázkách, dobře nastavené smluvní vztahy s dodavateli energií - to vše může přinést nemalou finanční úsporu. 

Seminář nabídne komplexní pohled na nákup energií ve veřejné správě, který kombinuje praktické zkušenosti zástupců veřejné správy s informacemi od odborníků.

Letos opět ON-LINE!

   

Pro města a obce

Spolupořadatelem webináře je časopis PRO města a obce, který nabízí všem účastníkům webináře zvýhodněnou cenu ročního předplatného ve výši 990 Kč (oproti standardní ceně 1300 Kč za rok). Spolu s linkem pro připojení na webinář získáte květnové číslo časopisu s aktuální přílohou Komunální energetika.

PODROBNÝ NÁVOD JAK NAKUPOVAT - LONSKÁ SÉRIE WEBINÁŘŮ

Nabízíme Vám také loňskou sérii webinářů, která se nakupování energie věnuje velmi podrobně a to ve formě záznamů webinářů. Více jak 10 hodin videa se věnuje  těmto oblastem: 

 • Úvodní webinář : Jak nakupovat energii v prostředí veřejné správy
 • Než začneme s nákupem - jak připravit poptávku, jak rozumět struktuře ceny
 • Aktuální sitauce na energetickém trhu 
 • Nákup prostřednictvím komoditní burzy
 • Nákup prostřednictvím otevřené veřejné zakázky
 • Nákup s postupnou fixací ceny

Více informací najdete zde

Program

Moderuje:

Ukončil doktorandské studium na Vysoké škole ekonomické v Praze, na katedře Ekonomiky životního prostředí v roce 2006. V letech 2011- 2020 pracoval jako energetický manažer města Litoměřice. Má praxi v oboru municipální energetiky od roku 2004, publikuje články, podílí se na řešení národních i mezinárodních projektů v oblasti udržitelné energetiky např. projekty ProgRESsHEAT (role OZE v CZT měst), SCORE (rozvoj komunitních OZE), STARDUST (renovace brownfieldů na ekologické a nízkoenergetické čtvrtě), INNOVATE (inovativní formy financování úspor v bytovém sektoru). Je členem Výboru pro udržitelnou energetiku při Radě vlády pro udržitelný rozvoj. Od roku 2018 vykonává funkci předsedy Sdružení energetických manažerů měst a obcí. 

09:10 - 09:30

Aktuální situace na energetickém trhu

David Kučera byl jmenován na post generálního sekretáře Energetické burzy Praha v roce 2012.  S obchodováním s elektřinou má dlouholeté zkušenosti, které získal na postu finančního ředitele a člena představenstva švýcarské společnosti Atel Energy AG (původně Entrade AG), kde pracoval od května 2000, tj. prakticky od založení této společnosti. Před nástupem do Entrade/Atel Energy AG pracoval ve společnosti Patria Finance, a.s. v oddělení Corporate Finance. Je absolventem ČVUT – fakulty elektroinženýrské a Clemson University v USA, odkud si odnesl titul MBA. Kromě mateřského jazyka hovoří plynně anglicky, částečně německy a rusky.  

09:30 - 09:50

Zakázky na nákup energie ve veřejné správě z pohledu obchodníka

Karel Plzák má dlouholeté zkušenosti s obchodováním s elektřinou. Působí ve společnosti Amper Market od jejího samotného založení v roce 2011, kde začínal jako obchodník a následně se zaměřil na veřejný sektor. Za dobu svého působení v Amper Market se aktivně a s velkou mírou úspěšnosti zúčastnil téměř tisíce veřejných zakázek na dodávku komodit od těch nejmenších po tu absolutně v České republice největší. Je absolventem magisterského studia na Vysoké škole ekonomické a manažerské fakulty ESMA Barcelona, odkud si odnesl titul MBA. Rád sportuje a ve volném čase se věnuje technice a automobilovému sportu.

09:50 - 10:10

Zákon o zadávání veřejných zakázek, odběratelsko-dodavatelské vztahy - pohled právníka

Anna Francová je advokátkou v advokátní kanceláři Frank Bold Advokáti, kde je členkou specializovaného týmu zaměřeného na energetické právo. Pomáhá desítkám subjektů z oblasti obnovitelných zdrojů a brání klienty proti nesprávnému či nezákonnému postupu kontrolního orgánu, ať už Státní energetické inspekce, nebo Energetického úřadu. Je také autorkou nebo spoluautorkou více než desítky právních analýz v oblasti energetiky. Dále se věnuje převodům nemovitostí, smluvnímu právu a právnímu poradenství v korporátních věcech.  

10:10 - 10:30

Aktuální novinky na energetické burze PXE

Jaroslav Severin vystudoval obor Finance na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně v roce 2002. Celou svoji dosavadní profesní dráhu spojil s energetikou. Před příchodem na burzu POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE, a.s. působil několik let v oblasti nákupu elektřiny (Jihomoravská energetika, a.s.) a poté více než deset let v oblasti prodeje elektřiny koncovým zákazníkům ve dvou společnostech s významným tržním podílem na českém energetickém trhu (E.ON Energie, a.s. a Slovenské elektrárne, a.s.). Mezi jeho koníčky patří zejména sport (fotbal, hokej, golf), dobré filmy a chutné jídlo. 

Aktuální novinky na energetické burze PXE

Přestávka na kávu
Zkušenosti z praxe organizací veřejné správy
10:40 - 11:00
Ing. Vít Venhoda
Karlovarský kraj
vedoucí oddělení EVVO a energetiky

Karlovarský kraj nakupuje elektřinu a plyn pro krajské organizace i obce kraje - vyplatí se to?

Karlovarský kraj realizoval společný nákup pro krajské organizace a dále obce Karlovarského kraje a jejich organizace. Společný nákup pro takto velký počet subjektů má svá specifika, vyplatí se ?

11:00 - 11:20

Zkušenosti z Pelhřimova - nákup s postupnou fixací cen

 

Vystudoval SPŠ stavební ve Zlíně, poté fakultu pozemního stavitelství na VAAZ Brno, v letech 1986-1991 pracoval jako úsekový a později jako hlavní stavbyvedoucí u Vojenských staveb Praha. V období 1991-1994 zastával funkci tajemníka Městského úřadu Horní Cerekev a v roce 1994 se stal starostou města Horní Cerekev. Funkci starosty vykonával nepřetržitě šest funkčních období až do roku 2018. Poté pracoval krátce jako administrativní pracovník ve společnosti JSC Pelhřimov a od roku 2019 se stal zaměstnancem města Pelhřimov se zařazením na odbor hospodářský. Jeho náplň práce je z poloviny zaměřena na dotační politiku města a z poloviny na zavádění systému energetického managementu.

 

11:20 - 11:40
Jana Kuthanová
Sdružení místních samospráv ČR
členka rady

Centralizovaný nákup energie pod hlavičkou Sdružení místních samospráv

Závěrečná diskuze - prostor pro dotazy účastníků
Partneři konference
 • PXE
 • Amper Market as
 • Pro města a obce
 • MODERNI OBEC
 • Energie 21
 • Pro energy nové
 • TZB - info
 • Komunální ekologie
 • Průmyslová ekologie
 • Euractiv
Poplatky
Veřejná správa - bez poplatku 0Kč
Soukromý sektor 990Kč
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email