Parkování v zelené a modré
st - čt
25. - 26.09.2019
Hotel Olympik, Praha
 

Jdeme pěšky kolem asfaltového seřadiště aut. Horko na nás sálá z každého centimetru čtverečního. Potřebujeme stín, ale marně hledáme strom.

Také ve vašem městě v důsledku přemnožených aut pomalu, ale jistě ubývá zeleň? Také ve vašem městě odtéká déšť z parkoviště bez užitku? Víte, že existuje zelená a modrá infrastruktura?  

Projevy klimatické změny, v kombinaci s nárůstem zpevněných ploch ve městech, mají za následek vznik tepelných ostrovů. Žít na takovém ostrově lze jen ztěží. O víkendech utíkáme na naše chalupy a zahrádky, přes týden v práci zapínáme klimatizaci, doma máme zatemněná okna. V ložnici rozvěšujeme mokré ručníky a před spaním si dáváme pyžamo do mrazáku.

V některých městech však objevili i jiná řešení. Pokud totiž využijeme "zelenomodrou", z neúnosného vedra se stane zvladatelné horko. Zelená a modrá infrastruktura by měla být neoddělitelnou součástí všech územních plánů, projektů sídlišť, ochodních center, průmyslových zón, sportovišt, kulturních domů, školských a zdravotních zařízení a jejich parkovišť. Musíme ji ovšem přijmout se stejnou důležitostí, s jakou vnímáme např. dopravní dostupnost nemocnic.

Umístění přírodě blízkých opatření v zastavěném prostoru je však obtížné. Je proto vhdoné zkombinovat je s technickými prvky. Zvlášť na parkovištích může taková symbióza sehrát důležitou roli. Vedlejším přínosem je pak estetická stránka, ale i vliv na psychiku nebo na veřejné zdraví.

Opatření, která již mají některá města zavedena, je více. Naše konference chce nabídnout na jedné straně pokročilé zkušenosti měst, na druhé straně možnost dialogu a sdílení zkušeností.  Na konferenci uslyšíte odborníky, zastupitele měst i pracovníky úřadů.

Přijďte nám říct i Vy, s jakými problémy se potýkáte, přijďte se inspirovat a zvolit optimální verzi zeleného a modrého parkoviště ve svém městě.

Na setkání s Vámi těší

Gabriela Licková
manažerka konference
a tým společnosti B.I.D. services, s.r.o.

Program
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email
---------------------------------------------------------------------------------------------- Tracking Code: Standard (Asynchronous) "Allweb" Insert the code below on: https://www.bids.cz/cz ----------------------------------------------------------------------------------------------