Speciál Emission Trading
27.05.2020
Přidejte si konferenci do kalendáře.
 
Hotel Botanique, Praha
 

Speciální konference k finančním nástrojům

Konference o emisním obchodování reaguje na aktuální vývoj Modernizačního fondu a poskytuje tak přesné a ucelené informace o čerpání a směrování peněz z fondu.

 • Co je Modernizační fond a z jakých zdrojů bude financován?
 • Jaké projekty bude modernizačný fond podporovať? Jaké projekty dostanou prioritu?
 • Jak bude vypadat mechanismus podpory? 
 • Jaké jsou pravidla pro čerpání z Modernizačního fondu?

Na tyto a další otázky sa Vám pokúsí odpovědět naše konference, která bude živá a interaktivní, zaměřená na otevřenou diskusi a výraznou zpětnou vazbu pro všechny zúčastněné.
 

Na setkání s Vámi se těší,

Kateřina Krajňák, za tým B.I.D. services  s.r.o.

Minulé akce:

29. Emission Trading

28. Emission Trading

27. Emission Trading

26. Emission Trading

25. Emission Trading

24. Emission Trading

Bc. Kateřina Krajňák
Conference Project Manager

+420 775 616 221
katerina.krajnak@bids.cz
Program


Program je v přípravách

Moderátor konference

Je absolventem Českého vysokého učení technického, fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská (ČVUT - FJFI), kandidát fyzikálně technických věd. Působil jako vysokoškolský pedagog, výzkumný pracovník v energetice a od roku 1992 jako zakladatel, majitel a řídící pracovník ENA. Je specialistou na vývoj a relace cen, daní a konkurenceschopnosti veškerých druhů paliv a energií. Řada studií se týkala možností uplatnění pokročilých energetických technologií a energetických úspor včetně hodnocení jejich ekonomické efektivnosti. Řídí energetické audity velkých průmyslových podniků. K těmto tématům pravidelně publikuje včetně prezentací na mezinárodních konferencích. Spolupracuje s řadou prestižních institucí včetně mezinárodních arbitrážních tribunálů. Angažuje se rovněž při formování názorů na směřování státní energetické koncepce ČR a dalších aktuálních problémů energetiky, včetně spolupráce se sdělovacími médii všech typů. Je členem Výboru pro udržitelnou energetiku při Vládě ČR a členem výboru Plynárenské trhy při ČPS.

Aktuální vývoj modernizačního fondu

Ing. Jan Tůma se narodil 4. dubna 1985 v Praze. V roce 2010 promoval na Vysoké škole ekonomické v Praze se zaměřením na obchodní právo a právo cenných papírů a diplomovou prací o právní povaze emisních povolenek. Od února 2010 se na odboru změny klimatu na Ministerstvu životního prostředí věnoval emisnímu obchodování, flexibilním mechanismům pod Kjótským protokolem a technologiím CCS a CCU. Od července 2011 vykonává funkci vedoucího oddělení obchodování s emisemi.

Novinky v klimaticko-energetické politice

Vystudoval silnoproudou elektrotechniku a energetiku na VUT v Brně a následně ekonomiku a řízení energetiky na ČVUT v Praze. V roce 2013 úspěšně dokončil doktorský studijní program řízení a ekonomika podniku. V diplomové i disertační práci se zabýval především vazbami mezi obchodováním s emisemi skleníkových plynů a investicemi v energetice. V roce 2005 nastoupil na Ministerstvo životního prostředí do odboru změny klimatu, kde od roku 2007 zastává funkci ředitele. Od roku 2011 spadá do agendy jím řízeného odboru i energetika a byl nově transformován na odbor energetiky a ochrany klimatu. Profesně se věnuje především evropské i domácí klimaticko-energetické politice a jejím nástrojům, tedy především obchodování s emisemi v EU ETS i v rámci Kjótského protokolu. Je vyjednavačem ČR pro mezinárodní otázky životního prostředí na evropské i mezinárodní úrovni.

Partneři konference
 • Energie 21
 • Echo24
 • Komunální ekologie
 • MODERNI OBEC
 • Energy-hub
 • Pro energy nové
 • Pro města a obce
Obecné informace

Kde se bude konference konat?

Hotel Botanique
Sokolovská 11, 186 00 Praha
Česká republika
+420 226 222 603
+420 730 156 944 

Doprava:

Hotel se nachází přímo naproti stanici metra a tramvaje
Metro trasa B, C – stanice Florenc
Tramvaj 3, 8, 24

Parkování v hotelových garážích je možné, a to za sníženou cenu pro účastníky konference tj. 350 Kč/den - omezená kapacita, doporučujeme informovat se předem a místo rezervovat. 

Parkování v okolí hotelu je velmi problematické - několik možností parkovacího stání je např. u Autobusového nádraží Florenc, v podjezdu pod magistrálou (Sokolovská ulice  směrem k ulici Na poříčí ), případně větší parkoviště u Hlavního nádraží  

Poplatky
Zvýhodněný poplatek pro veřejnou správu 2900Kč
Zvýhodněný poplatek pro účastníky předchozích konferencí Emission Trading 3900Kč
Základní registrační poplatek 4500Kč
Sleva pro 2 a více účastníků z jedné organizace. Slevy se nesčítají, platí vždy jen jedna. 10%
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email