Aktuální situace v projednávání odpadových zákonů
10:00 - 11:30
14.05.2020
Přidejte si konferenci do kalendáře.
 
webinář on-line
 

Odpadová legislativa je v Poslanecké sněmovně a nyní se čeká na projednání pozměňovacích návrhů. Řada ustanovení nové odpadové legislativy budí vášnivé diskuse, jejich dopad bude totiž zásadní.

Zveme vás na on-line webinář, který se zaměří na aktuální stav a vývoj projednávání odpadových zákonů a který poskytne pohledy jednotlivých zainteresovaných skupin do problematiky odpadového hospodářství.

PROGRAM WEBINÁŘE:

- nová legislativa odpadového hospodářství ČR

- nový zákon o odpadech - nové evropské cíle (2018) 

                                             - recyklace a skládkování komunálních odpadů

                     - návrh cílů pro komunální odpad

                     - zákaz skládkování odpadů v ČR

                     - návrh poplatku za ukládání odpadů na skládku

                     - obce - třídící sleva

                     - poplatky za komunální odpady

- nakládání s komunálními odpady 2018 - 2035 - komunální odpad ČR 2035 (povinné cíle z legislativy EU)


Interaktivní forma webináře Vám umožní klást dotazy během vysílání v on-line chatu. Poslat nám je však můžete také předem, a to při registraci uvedením do "Vzkazu pro nás" nebo je napište na emailovou adresu: dotazy@bids.cz.

Co jako účastník webináře potřebujete?

 • Funkční PC a monitor
 • Reproduktory nebo sluchátka
 • Internetové připojení se stahováním alespoň 2,5 MB/s. 
 • Běžný webový prohlížeč, nejlépe: Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera (Safari nedoporučujeme)
 • Pro vkládání dotazů přednášejícím budete potřebovat vlastní účet / přihlášení na kanále YouTube.
 • Pro ověření funkčnosti (obraz, zvuk) si před přihlášením na webinář zkuste prosím přehrát jakékoliv video na YouTube.


VYUŽIJTE SPECIÁLNÍ ODPADOVÝ BALÍČEK

Přihlaste se na naši podzimní odpadovou konferenci Komunální odpad po roce 2030 a navazující seminář Management odpadů v českých městech ve dnech 15. a 16.9.2020 a získejte přístup na tento odpadový webinář ZDARMA.

Program

webinář moderuje

Odpady se jako občan zabývá již téměř 45 let, intenzivně se této problematice začal věnovat v roce 2012 na pozici šéfredaktora časopisu Odpadové fórum. 
V současné době vede internetový portál Průmyslová ekologie. 

Absolvent doktorského programu na Fakultě technologie ochrany prostředí Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a bakalářského programu na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 2003 působí na Ministerstvu životního prostředí (MŽP) v různých pozicích. V současnosti zastává pozici ředitele odboru odpadů MŽP. V rámci odborné činnosti publikuje články zejména k tématům strategie vývoje odpadového hospodářství v ČR. Zaměřuje se na problematiku oběhového hospodářství. 

Ing. Petr Havelka vystudoval obor Odpady a jejich využití na ČZU v Praze, dále studoval na Univerzitě Vitus Bering v Dánsku. Následně nastoupil na pozici inspektora na České inspekci životního prostředí (ČIŽP) na oblastím inspektorátu v Praze. Po dvou letech přešel na ředitelství ČIŽP, kde vykonával funkci ředitele odboru odpadového hospodářství a poté i náměstka ústředního ředitele ČIŽP. V těchto pozicích řídil a definoval kontrolní činnost na úseku odpadového hospodářství v celé ČR. Je častým autorem článků v odborném tisku, je členem Rady pro odpadové hospodářství ČR, byl členem Rozkladové komise ministra ŽP, Ústřední nákazové komise ČR a dalších odborných orgánů. Na ČIŽP působil celkem 8 let, 6 let v řídících pozicích. Následně se v roce 2012 na základě výběrového řízení stal výkonným ředitelem České asociace odpadového hospodářství, kde působí do současné doby. ČAOH se v těchto letech stala přistoupením řady dalších členů sdružením s největší kapacitou recyklačních technologií v České republice. Mezi hlavní priority ČAOH patří ochrana volného tržního prostředí a funkční přechod na oběhového hospodářství, včetně splnění závazných evropských recyklačních cílů a s tím spojených evropských strategií.

Dan Jiránek  absolvoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava.  Dále v letech 1999-2000 absolvoval postgraduální kurz UK Praha a Univerzity Tampere oboru Veřejná správa a regionální rozvoj. V letech 1998-2004 pracoval jako náměstek primátora pro životní prostředí a rozvoj, v letech 2004 - 2014 a 2018 - 2020 byl primátorem Statutárního města Kladna.
Ve SMO ČR působí jako předseda komise životního prostředí a energetiky. Je dále členem rady AOPK ČR.

Mgr. Petr Špičák
SUEZ Využití zdrojů a.s.
technický ředitel

Partneři konference
 • TŘETÍ RUKA
 • Komunální ekologie
 • Moderní obec
 • Průmyslová ekologie
 • Energie 21
 • Euractiv
 • Pro energy nové
 • TZB - info
 • Energy-hub
 • Komunální technika
 • Odpady
Poplatky
Jednotný registrační poplatek 490Kč
Newsletter
Nepropásněte žádnou zajímavou konferenci. Přihlašte se a my vám budeme posílat plánované konference na váš email